Wróć

Andrzej Olczyk

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta

Od blisko 20 lat staram się pomagać ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Pracowałem między innymi w Ośrodku Krótkoterminowej Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gabinetach prywatnych, organizacjach pozarządowych, państwowych i prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień. Stawiam na ciągły rozwój poprzez udział w różnych szkoleniach, a swoją pracę poddaję regularnie superwizji. Od 2011 roku przyjmuję w gabinecie prywatnym zajmując się głównie psychoterapią indywidualną, konsultacjami psychologicznymi, a także terapią par. Najbliższe mi jest w terapii podejście humanistyczno –doświadczeniowe, ale integruję różne szkoły czerpiąc także z Gestaltu czy szkoły poznawczo–behawioralnej. W mojej pracy szukam mocnych stron klienta. Staram się pomóc w zrozumieniu siebie, wytyczeniu sobie celów i znalezieniu skutecznych strategii do ich osiągnięcia. Pracowałem między innymi z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, hazardu, komputera. Spotykałem się także z parami przeżywającymi kryzys w związku, a także osobami współuzależnionymi. Specjalizacja: psychoterapia (indywidualna i rodzinna/par), terapia uzależnień, life coaching. Prywatnie uwielbiam moją żonę, synów, żeglarstwo, jazdę na motocyklu, a zimą narty i snowboard.

Szkoły:

  • - Psychoterapia - Szkoła Psychoterapii Humanistycznej INTRA;
  • - Psychologia – SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie;
  • - Studium Terapii Uzależnień - Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii;
  • - Socjologia - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu;
  • - Akademia Trenera Biznesu - Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu;

Wybrane szkolenia z zakresu psychologii i psychoterapii:

  • - Terapia Poznawczo–Behawioralna w Profilaktyce i Terapii Uzależnień – realizowana przez Akademię Motywacji i Emocji
  • - For completion of Introduction to Emotionally Focused Therapy for Couples – (terapia par w nurcie EFT) – Laboratorium Psychoedukacji i Campbell and Fairweather Psychology Group
  • - Dzień dobry Gestalt – Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt
  • - Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach- stopień pierwszy;
  • - certyfikaty Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie: edukatora HIV/AIDS(upoważniający do prowadzenia szkoleń w zakresie wiedzy podstawowej o HIV/AIDS) konsultanta HIV/AIDS (upoważniający do pracy w telefonach zaufania oraz poradniach i punktach informacyjnych), doradcy (upoważniający do prowadzenia poradnictwa w Punktach Konsultacyjno Diagnostycznych wykonujących anonimowe i bezpłatne testy HIV)
Zapraszam do kontaktu, tel. 503 148 139